vilciens par 300 000 Ls; Igaunija var!


Jocīgi. Kamēr Latvijā ceļ zelta tiltus, ievieš zemās grīdas tramvajus un sapņo par nez kādām tur ogļu-gāzu elektrostacijām, tikmēr Igaunijā dzelzceļš ir nopircis 28 jaunus vilcienus, katru par … 300 000 Ls. (starp citu, cik mums maksāja mūsu zemās grīdas tramvaji? Vai nebija tā, ka ap 1,5 miljonus katrs?) Nu ko, Igaunija var. Var saimniekot, nesteigties, nedaudz padomāt, izmantot iespējas un pastrādāt. Jaatzīst, man šobrīd ir kauns par savas valsts ierēdņiem.

23 responses to “vilciens par 300 000 Ls; Igaunija var!

 1. Igauņi labi pastrādājuši, apsveicu! 🙂

 2. Aldi, vai tad nesanāk 2 mio katrs vilciens?

  • Sanāk. Bet tur jau tā lieta, ka igauņi maksās tiki 15% no vilciena vērtības, tas ir 300 tūkstošus.

 3. Valdi: “85% no līguma summas tiks segti no Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fondu līdzekļiem”

  Mēs gan esam gana bagāti un visu varam paši.

 4. Mazāk atšķaidītā tautā, lielāka “saimnieks savā zemē” sajūta, – no tā mazāk šmuces un mazāk korupcijas, – lielāka iespēja labklājībai.

 5. Mikii – nu nevajag dirst, LV izlaupīja tie paši sūda bāleliņi, kuri stāvēja barikādēs un sauca sevi par latviešu patriotiem. kauns par tiem gnīdām.

 6. 1) Mikii taisnība par sagandēto tautu. Latvietiskais strauji sāk izzust, līdz ar to lojalitāte un patriotisms.
  2) No EU 85% grūtāk ko izgriezt. Caur Parex utml. izdevīgāk paņemt kredītā uz valsts rēķina. Te jau nav arī domas par jaukiem lohovoziem. Tautas pārstāvji jau ar tādiem nepārvietojas. Priekš tam ir dienesta auto ar nodokli pardesmit latu.

 7. Man jau sen liekas , ka Latvijai kā valstij ir izdevīgāk padzīt savu valdību un palūgt lai igauņu valdība pārvalda arī Latviju. Ja jau paši esam tik alkatīgi, slinki un mazgudri.

  • Nekas ne no kurienes nerodas. Ari slinkie, mazgudrie un alkatīgie politiķi nerodas tukšā vietā. Tātad trūkst savas zemes sajūtas. Bet tas protams nav attaisnojums.

 8. Attiecībā uz igauņiem ,pārsteiguma nav. Viņiem,kaut kā pratīgāk viss sanāk.
  Un ne jau tāpēc,ka viņi ir citādāki.
  Tādi paši cilvēki ar galvu divām rokām un kājām.
  Bet latviešiem reizēm ir tāda sajūta,kā galvas vietā ir pakaļa, bet rokas un kājas vietām samainītas. Un tad nu mēs lietas darām caur pakaļu un pie tam roku vieta izmantojam kājas.

 9. Labais.
  Vai ta nebija tā, ka Rīgā tos jaunos tremus ieviest izmaksās 500 miljoni vai pat vairāk? Reāls pizģec, piekrītu tiem, kas nodirš mūsu valdību – zagļu un divkošu bars 🙂

 10. Problēma tāda, ka mums ir lielisks uzņēmums RVR kas tādus vilcienus ražo, bet tirgo citām valstīm, jo vietējiem nav naudas.

 11. Aldi Hofmani, a tu speciāli izvēlies pastāstīt puspatiesības? Laikam jau esi izpētījis, ka negatīva ziņa tavā lapelē ieved vairāk cilvēku nekā pozitīva.

  Par vilcienu iepirkumu Latvijā:

  Kopējās projekta izmaksas ir aplēstas 144 miljoni latu, no tiem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums būs nedaudz lielāks par 100 miljoniem latu, bet Latvijas līdzfi nansējums — 43,9 miljoni latu jeb 30,5 % no kopējām projekta izmaksām.

  p.s. es jau nojaušu, ka tagad te sāksies pīkstēšana par to, ka igauņiem KF sedz 85%, bet mums 70%. Veseli čīkstēt.

  • Kas tad Tavā komentārā pozitīvs?
   Kāda hrena pēc mums vispār tie zemās grīdas tramvaji tagad? Visu Rīgai!

   Redz, lai es uz saviem laukiem tiktu, man vienā virzienā jāmaksā 6 Ls! Attiecīgi atpakaļ ar 6 Ls. Normāls bizness sanāk autobusam. Par 12 Ls ja labi grib, ryanair var biļetes nopirkt un kaut kur aizlidot.

  • es atskirība no tevis ieliku saiti uz avotu un neesmu anonīms murmulis. Pagaidām neesmu atradis informaciju par to , ka lv ari ieperk vilcienus. Ja tu pačukstēsi, kur ir tāds info, ar pielāko prieku uzrakstīšu, ja vien būs ko rakstīt, priekā:)

   • Kā tu domā mani uztrauc tas ko tu neesi varējis atrast? Jo ja tu būtu gribēji, gan būtu ieklabinājis googlē divus vārdiņus un pats palasījis.

    Es tikai nespēju izprast tavu mazohisko apsēstību ar Latviju. Nu tu esi aizpirdis prom, vīza pagarināta, nu tad priecājies par savu labo dzīvi. Gan mēs tiksim galā bez taviem nepamatotajiem aizrādījumiem.

 12. Igauņi malači :), krīzi ar daudz labāk pārdzīvo ..

 13. Kaut kad Latvijas dzelzscela vadiiba taa ari atkali pateica ka pasazieru parvadajumi Latvijaa viniem sastaada pavisam mazu % no visas pelnas un galiigi viniem nav vajadzīga, nerentabla. Pedejos gados sleedz loti daudz dzc. liinijas. Nu nav un nebus neviens ieintereseets pirkt eiropas limena vilcienus piedevaam uz NE-eiropas standarta sliedeem kaadas ir te LV

 14. Latweets , vai tik tavs vārds nav Lauris dripe, kurš uzticīgi 7 uzņēmumu valdēs kalpoja šleseram un atpūsdamies dūra lašus kā malu zvejnieks. Viens no Latvijas apzadzējiem , kuru dēļ daudzi ir spiesti pamest Latviju.

  • Janish, vai tikai tu neesi marsietis? Novedāt savu planētu līdz katastrofai un tagad meklējat kur piemest savas pēcpuses.

   • Viss. Basta! Es nepieļaušu muļķīgu lamāšanos šeit. Lūdzu ej savu žulti izgāz kur citur. Bet, ja gribi ko teikt, tad turpmāk lūdzu argumentēti.